האתר בשדרוג - הקונגרס היהודי הישראלי (IJC)

שאלות ותשובות


שלום רב, להלן מספר שאלות שנשאלו לאחרונה והתשובות. נשמח שתפנו אלינו דרך "צור קשר" במידה ויש לכם שאלות נוספות

1. למה צריך עוד ארגון כזה ?
יש צורך בארגון המייצג את יהודי מדינת ישראל ממספר סיבות. קודם כול, אין ארגון כזה (גם אנחנו נדהמנו לגלות זאת !) וחשוב מאוד שקולם של יהודי מדינת ישראל יישמע בפורומים שונים. שנית, מטרות הקונגרס היהודי הישראלי מדברות בעד עצמן בנושא הדרישה לחזק את היהודים במדינת ישראל על ידי גוף לא ממשלתי אשר מורכב מאנשים בעלי חזון מרחבי הקשת הפוליטית והדתית.

2. מהו הסטאטוס של הקונגרס היהודי הישראלי ?
הקונגרס היהודי הישראלי (הקהל) הוא חברה ציבורית לתועלת הציבור ללא מטרת רווח אשר רשום ברשם העמותות במשרד המשפטים. הקונגרס מנוהל על ידי מנהלים מקצועיים ובנוסף נשיאות שמורכבת מאישי ציבור בולטים. פרטיהם תוכלו למצוא באתר תחת הכותרת "מי אנחנו". כרגע קיים משרד רק בתל אביב, בקרוב ייפתחו משרדים שלנו גם במדינות אירופה נוספות. המושג "הקהל" בא ממצוות הַקְהֵל שהיא הציווי על אספת כל עם ישראל בבית המקדש בחג הסוכות שבמוצאי שנת השמיטה, כדי לשמוע פרשיות מספר דברים מפי מנהיג העם, גם אנו רוצים לאסוף את העם היהודי כולו ולאחדו.

3. מהן מקורות המימון של הקונגרס היהודי הישראלי ?
הקונגרס ממומן על ידי תורמים פרטיים ומוסדיים תחת פיקוח של מפקח חיצוני וכפוף לכל הכללים והחוקים של מדינת ישראל.

4. מי עומד מאחורי הקונגרס היהודי הישראלי ?
הקונגרס הוא פרי יוזמתו של הנדבן הישראלי-רוסי הידוע ולדימיר סלוצקר וקבוצה של אנשי ציבור ישראליים כגון האלוף (מיל.) דני יתום, ניצב (דימוס) יעקב בורובסקי ועו"ד ד"ר ליפא מאיר שביחד ייסדו את הקונגרס היהודי הישראלי למען קידום מטרות הקונגרס. את פרטיהם תוכלו למצוא באתר תחת הכותרת "מי אנחנו – מייסדים".

5. האם יש לקונגרס היהודי הישראלי שייכות פוליטית ?
הקונגרס היהודי הישראלי הוא גוף אפוליטי מובהק אשר תפקידו לאחד אנשים מכל הקשת הפוליטית למטרות הקונגרס. בין מייסדי הקונגרס אנשי שמאל, אנשי ימין ואנשי מרכז בולטים. הקונגרס לא ינקוט עמדות פוליטיות של מפלגה כזו או אחרת ויישאר נאמן לעקרונות שמפורטים במטרות שלנו אשר ניתן לקרוא בכותרת "מטרות הקונגרס". בנוסף יתמוך הקונגרס בכל ממשלה אשר תיבחר במדינת ישראל על בסיס האמונה שעל אזרחי המדינה לקבוע את עתידה.

6. האם יש לקונגרס עמדה בנושא הסכסוך הישראלי פלסטיני  ? החזרת רמת הגולן ? סוגיות אחרות כאלה ?
הקונגרס היהודי הישראלי יתמוך בכל החלטה שיש לה רוב בעם.  לקונגרס היהודי הישראלי אין עמדה בנושא זה, ממשלת ישראל וכנסת ישראל הם הגורמים הריבוניים לקבלת ההחלטות המתבקשות. אנו תומכים בחזון הנביאים של העם היהודי לחיות בשלום עם כל העמים באזור.

7. איך ניתן לתרום לקונגרס היהודי הישראלי ?
אנו נשמח לקבל תרומות לפעילות שלנו, בכל דרך בה תבחרו לסייע לנו. נא ליצור עמנו קשר או בטלפון או בטופס המקוון כאן באתר תחת הכותרת "צור קשר".

8. איך ניתן להיות פעיל בקונגרס ?
קודם כול, תודה על הנכונות לסייע לנו, ניתן לעזור לנו בדרכים שונות ומגוונות, הן בסיוע בהפצת האתר שלנו ודף הפייסבוק, חשבון גוגל + וטוויטר שלנו בקרב החברים שלכם והן בעזרה בפעילויות שלנו (ניתן לראות את הפעילות שלנו תחת הכותרת פעילויות הקונגרס". אנא צרו עמנו קשר או בטלפון או בטופס המקוון כאן באתר תחת הכותרת "צור קשר".

9. איך אתם קשורים לקונגרס היהודי העולמי, לקונגרס היהודי האירופאי, לקונגרס היהודי הרוסי ולשאר ארגונים מהסוג הזה ?
הקונגרס היהודי הישראלי מייצג את יהודי ישראל בעולם. אנו שואפים להיות חברים ושותפים מלאים בכל שאר הארגונים היהודים המוזכרים לעיל על מנת לעבוד ביחד איתם לקידום המטרות שלנו.

10. מה עיקר הפעילות שלכם ביום-יום ?
הקונגרס היהודי ישראלי עסוק בימים אלה בהקמת התשתית הארגונית, הרכבת חבר הנאמנים של הארגון, קביעת סדרי עדיפויות וארגון כינוס הפתיחה של הקונגרס אשר מתוכנן לספטמבר 2012.
בין שאר פעילויות הקונגרס: מחקר, חיזוק העם היהודי במדינת ישראל, הצגת עמדתנו לבעלי השפעה בישראל ובפורומים, מוסדות, ארגונים בינלאומיים, ארגון כנסים בנושאים החשובים לנו וכו'. ניתן למצוא מידע אודות אלה תחת הכותרת "פעילויות הקונגרס".

11. יש לי משהו להגיד על תוכן באתר שלכם, איך אני עושה זאת ?
ניתן להירשם לאתר ולהגיב לרוב התוכן באתר לאחר מכן. אנו שומרים לעצמנו את הזכות להוריד תוכן פוגעני, גזעני או תוכן אחר שאינו מתאים למטרות הקונגרס. בנוסף ניתן גם להגיב בדף הפייסבוק שלנו, בגוגל+ וטוויטר שלנו.

12. איך ניתן לפגוש אתכם ? יש לי רעיונות לעזור לכם ?
על מנת לפגוש אותנו יש צורך בקביעת פגישה במשרדים שלנו בתל אביב. אנא צרו עמנו קשר או בטלפון או בטופס המקוון כאן באתר תחת הכותרת "צור קשר".